Alev Alev Neden Bitti Final Kararı Aldı? Dizi Tekrar Başlar mı?

Alev Alev dizisi Show TV ekranlarında perşembe akşamları yayınlanıyor. Dizinin son haftalara kadar çok iyi seyreden reyting oranları birdenbire azalmaya başladığı ve Ay yapım imzalı Alev Alev dizisi Show TV’nin almış olduğu karar ile final yapacak, ekrana veda edecek. Elbette bu kararı duyan izleyiciler Alev Alev dizisi neden bitti, niçin final yaptı, başka kanalda devam eder mi transfer olur mu yeniden başlar mı gibi meraklı soruları bizlere yönetmeye başladı.

Alev Alev Dizisi Neden Bitti, Final Kararı Aldı?

Öncelikle Alev Alev dizisinin ortalama olarak 5 ve 6 oranında Total reyting alarak uzun süre yüksek oranda izlenmeye ulaştığını söyleyebiliriz. Ancak son haftalarda izlenme oranları hızla düşmeye başlayınca Show TV diğer bütün dizilerin de olduğu gibi Alev Alev dizisinde de final kararı aldı. Elbette bu kararı sadece Alev Alev dizisinin reyting oranlarına bağlamak ve izlenme oranları düştü için dizinin bittiğini söylemek yetersiz olur.

alev alev dizisi neden bitti final yapti bilgileri

Özellikle pandemi sürecinde kanalların reklam kazançlarında ciddi bir düşme oldu. Geliri az olan kanallar dizilere de çok fazla para ödeyemez oldu. Ancak dizi oyuncularının ücretleri hemen hemen önceki yıllarda ki ile aynı kalınca kanallar yayınladıkları dizilerden kar edemez oldular. Hatta zarar etmeye bile başladılar diyebiliriz.

Ay Yapım ile Show TV arasında yapılan sözleşme gereği Alev Alev dizisi 25 bölüm devam edecekti. Pandemi nedeniyle 1 yılda ancak 25 bölüm civarında çekim olacağını tahmin eden yapımcı ve Show TV anlaşma süresi biter bitmez dizinin finaline karar verdiler. Ancak Alev Alev dizisinin çok ciddi bir izleyici kitlesi bulunuyor ve özellikle kadın cinayetlerinin arttığı son dönemde Alev Alev dizisi çok iyi bir fırsat yakaladı ve her hafta ortalama olarak 5-6 milyon kişiye ulaşıyor. Bu kadar iyi izlenme oranları varken Alev Alev dizisinin bitmesi final yapması elbette hem yapıma hem de kanala yaramayacak. Peki Alev Alev dizisi ikinci sezonda devam eder mi bunun bir yolu var mı?

alev alev dizisi bitmesin final olmasin

Alev Alev Dizisi Yeni Sezonda Devam Edecek Mi?

Ay Yapım ile Show TV ortak kararına göre Alev Alev dizisi 25. bölümde bitecek ve final yapacak. Ancak diziyi severek izleyenler Alev Alev dizisinin devam etmesini ikinci sezonda da ekranda olmasını çok istiyorlar. Hem dizinin konusu hem de önemli bir yaraya parmak basması ciddi bir izleyici kitlesine ulaşmasını sağladı. Ancak sosyal mesajlar kanalların ve yapımcının reklam kazançlarından önce gelmediği için kanal ve yapımcı zarar etmemek adına diziyi bitirme kararı aldılar. Son karar böyle olsa da Alev Alev dizisinin başka bir kanalda devam etme ihtimali bulunuyor. Ay yapım ile Alev Alev dizisine transfer etmek isteyen kanallar görüşmede karar verirlerse Alev Alev dizisinin yeni ikinci sezonda da devam etmesi ihtimal dahilinde.

alev alev dizisi bitmesin final olmasin kampanyasi

Alev Alev Dizisi Yeni Bir Kanala Transfer mi Olacak?

Alev Alev dizisi final kararından önce başka bir kanala transfer olması elbette söz konusu. Çünkü Alev Alev dizisinin son haftalarda aldığı reytinglere rağmen yine de çok iyi izlenme oranına ulaştığını herkes biliyor. Ayrıca yeni bir dizi ile giriş yapmak yerine belli bir izleyici kitlesine sahip olan bir diziyi transfer etmek daha mantıklı bir seçenek olabilir. Bu nedenle Alev Alev dizisinin yeni bir kanalla anlaşması ve transfer olması seçeneği şimdilik gündemde. Ancak son karar oyuncuların ve yapımcı firma olan Ay Yapım’ın. Alev Alev dizisi yeni bir kanala transfer olur ve bu kesinleşirse sayfamızda duyuracağız.

alev alev dizisi sezon finali bilgileri

Alev Alev Dizisi Tekrar Başlar mı?

Alev Alev dizisinin farklı bir alternatif ortaya çıkmazsa 25. bölümde final yaparak ekrana veda edeceğini yukarıda yazmıştık. Final yapan diziler genellikle kolay kolay yeniden başlamaz. Bu nedenle Alev Alev dizisinin eğer finali kesinleşirse bir sonraki sezon tekrar başlamasını pek mümkün görmüyoruz. Ancak Alev Alev dizisi tekrar bölümleri ile yine Show TV ekranlarında izleyiciye sunulabilir. Alev Alev dizisinin yeniden başlaması tekrar yayınlanması gündeme gelir mi şimdilik bu konuyla ilgili resmi ve kesin bir bilgi bulunmuyor.

alev alev dizisi bitiyor mu sezon finali mi

Alev Alev Dizisi Bitmesin, Final Yapmasın

Alev Alev dizisinin bitmemesi final yapmaması için bir kampanya oluşturarak sizlerin de yorum ve görüşlerini almak isteriz. Nasıl bir kampanya diye merak edenlere hemen kısaca bahsedelim. Öncelikle ziyaretçi olarak sizler bu sayfanın altındaki yorum kısmına; ”Alev Alev dizisi bitmesin, Alev Alev final yapmasın gerekirse başka kanalda devam etsin.” şeklindeki yorum ve görüşlerinizi samimi duygularla yazınız. Daha sonra yorum yazdığınız bu sayfayı sosyal medyada Facebook Instagram Twitter gibi sayfalarda paylaşarak takipçilerimizin görmesine çevrenizdeki insanların duymasına yardımcı olun. Böylelikle Alev Alev dizisi bitmesin final yapmasın şeklindeki kampanyamız çok ciddi bir çevre tarafından görülmüş ve takip edilmiş olacak. Bizde bu yorum ve görüşleri Show TV ve Ay Yapım ile paylaşarak izleyicilerin diziye sahip çıktığını gösterelim.

alev alev dizisi baska kanala gecer mi biteecek mi

İnşallah Alev Alev dizisi final yapmaz bitmez. Ancak biterse de her şeyin sonu değil ya. Sizlerde Alev Alev dizisi neden bitti final kararı aldığı Alev Alev dizisi tekrar başlar mı konusunda yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazarak düşüncelerinizi diğer okurlarımızla paylaşınız. Ayrıca merak edenler için Alev Alev dizisi oyuncu kadrosu konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Yorum yaz

17 Yorum

 1. Alev Alev dizisi final olmasın yalvarırım bitirmeyin diziyi
  Ben severek izliyorum
  Başka kanala geçin ama genede bitirmeyin diziyi
  2.sezonda istiyoruz.
  Ben size destek oluyorum zaten.

 2. Alev alev dizisi bitmesin kaliteli bir dizi niye bitiriyorsunuzki severek izliyoruz konusuyla oyuncu kadrosuyla biz hangi diziyi izliycez şimdi yapmayın

 3. Çok üzüldüm dizinin bitmesine.Yilin dizisiydi bence.Oyuncular,senaryo,oyunculuk dört dörtlük tü.Ama devam etse de bakmazdim herhalde.Filmin romantik Ozanın ölmesi zaten diziyi bitirdi bana göre.Hepsinin emeğine sağlık.Dizinin gerçek hayatla çok bağlantısı vardı.Ama sonunun masallardaki gibi mutlu bitmesini isterdim.Artik mutlu sonlara ihtiyacımız var.Hic değilse sonunda mutlu olsak…

 4. Çok güzel bir dizi insanlara ders verici bitmesini istemiyorum kaliteli sanatçılar izlemeye doyamıyorsun

 5. Mükemmel bir dizi. Toplumsal mesajları çok kuvvetli. Kadro çok kaliteli. Kadına yönelik bu tür filmler bolca yer almalı ekranlarda. Izlecilerindenim devam etmesini gönülden isterim.

 6. Mükemmel bir dizi. Toplumsal mesajları çok kuvvetli. Kadro çok kaliteli. Kadına yönelik bu tür filmler bolca yer almalı ekranlarda. Izlecilerindenim devam etmesini gönülden isterim.

Etiketler