Alev Alev Dizisi Nerede Çekiliyor, Mekanlar Neresi Hangi Mahalle?

26.09.2020
273

Bu konumuz Show Tv de yeni dizilerden birisi olan Alev Alev Dizisi Nerede Çekiliyor, Mekanlar Neresi Hangi Mahalle? hakkında olacaktır. Show TV’nin 2020-2021 yeni sezonu için hazırladığı yeni dizisi Alev Alev’in oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Hazar Ergüçlü ve Dilan Çiçek Deniz gibi başarılı oyuncular yer alıyor. İlk tanıtım fragmanı İstanbul Şile sahillerinde çekilen dizinin tüm çekim mekanları ve set bilgilerini bu konuda bulabilirsiniz.

Alev Alev Dizisinin çekildiği konak ev neresiAlev Alev Dizisinin çekildiği konak ev neresi diye merak edenler vardır. Alev Alev Dizisinin çekildiği Rüya’nın evinin olduğu mekan mahalle İstanbul Beykoz ilçesinde bulunan eski Kundura fabrikasının alanında bulunan dizi-film platosudur. Alandaki evler diziler için özel dekore edilerek konak çeklinde kullanılmaktadır.

Alev Alev dizisi çekim yerleri

Alev Alev Dizisi Nerede Çekiliyor?

Alev Alev Dizisinde geçen Yedikule mahallesi gerçekte yok. Ancak Alev Alev Dizisindeki Yedikule mahallesinin gerçek hayattaki yeri ise İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Büyükçekmece ilçesine bağlı olan Alkent 2000 mahallesidir. Alev Alev Dizisi Yedikule mahallesi neresi

Alev Alev Dizisi Yedikule mahallesi neresi

Alev Alev Dizisinde geçen Yedikule mahallesi gerçekte var mı yok mu merak ediliyor. Hemen belirtelim ki Yedikule isimli bir mahalle dizinin çekildiği mekanlarda bulunmuyor. Yani burada geçen Yedikule mahallesi gerçekte yok. Ancak dizi senaryosunda geçen Yedikule mahallesinin gerçek yaşamda İstanbul ilimizin Büyükçekmece ilçesine bağlı bulunan Alkent 2000 mahallesi dizide Yedikule mahallesi olarak söyleniyor.

alev alev dizisi yanginin ciktigi mekan neresi

Alev Alev dizisinde Rüya’nın bir şölen edası ile hazırlık yaptığı yer de akşam yangın çıkıyor. Bu yangının çıktığı mekan neresi? Tarihi ve güzel bir mekan olarak görülen yerin adresi bilgilerine ulaştık. İstanbul Yedikule Sarnıç’ında yapıldı yardım gecesi. Yedikule Sarnıçları İstanbul’un en güzel tarihi yerlerinden birisi.

alev alev dizisi omer cihangirin denize baktigi yer

Alev Alev dizisinde Ömer rolünü canlandıracak olan Cihangir Ceyhan duvar kıyısında İstanbul’a bakıyor. Muhtemelen bir apartmanın ya da evin teras katı olduğunu tahmin ettiğimiz yerden deniz ve evler çok güzel görünüyor.

alev alev dizisi nerede cekilecek Alev Alev dizisinde Çiçek’in kızı ve eşi ile birlikte yaşadığı ev deniz gören bir yerde. Deniz gören müstakil ve lüks bir evin adresi bilgilerine araştırıyoruz.

Alev Alev dizisi hangi il ilçede çekiliyorYeni sezonun en önemli dizilerinden birisi olan Alev Alev Dizisinin çekildiği yerler mekanlar daha tanıtım fragmanı ile merak konusu oldu. Özellikle dizide en çok karşımıza çıkacak olan Cemre, Çiçek ve Rüya gibi oyuncuların birlikte yer aldıkları sahil neresi hangi deniz kıyısı diye merak edenler için hemen yazalım. Alev Alev Dizisi İstanbul ilimizin Şile sahillerinde ilk bölüm çekimlerini yaptı. Fragmanda bu görüntülerden geldi. Alev Alev Dizisi nerede çekiliyor sorusuna yeni bölümler geldikçe cevaplarımızı hem yazılı hem de görsel olarak vermeye devam edeceğiz.

Alev Alev Dizisinin çekildiği Mekanlar Neresi

Alev Alev dizisi hangi ormanda çekildiAlev Alev Dizisi İstanbul ilimizde Ağlayankaya olarak bilinen Şile sahilinde çekiliyor. Şile de bulunan en bilindik ve güzel kumsal sahil olan Ağlayankaya sahili bölgede bulunan bir kayadan adını almış. Elbette alev alev dizisinin çekimleri sadece bura ile sınırlı değil, daha bir çok mekan dizide kullanılacak. Alev Alev Nerede Çekiliyor, Alev Alev dizi Mekanları Neresi setin kurulduğu yer nerede oyuncuları görebilir miyiz gibi meraklı sorulara da hemen yanıt verelim.

Alev Alev Dizisinin Seti Nerede, Nasıl Gidilir?

Alev Alev dizisinin çekildiği sahil neresiAlev Alev dizisinin seti iki alanda kurulacak. Birisi ilk bölümün çekimlerinin yapıldığı Şile sahilleri, diğeri ise Beykoz ilçesinde bulunan ve eski kundura fabrikası olarak bilinen mekan. Beykoz ilçesinde bulunan bu mekan şimdilerde dizi-film çekim platosu olarak kullanılıyor. Alev Alev dizisinin çekimlerinin çoğu buradaki platoda hazırlanmış mahallede yapılacak. Ancak İstanbul ilimizde bir çok mekan da dizinin çekimlerinde yer alacak. Alev Alev oyuncularıyla görüşmek ve resim çekinmek koronavirüs nedeniyle şimdilik yasak.

Alev Alev dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

Cemre: Demet Evgar
Çiçek: Hazar Ergüçlü
Rüya: Dilan Çiçek Deniz
Çelebi: Cem Bender
Ozan: Berkay Ateş
Ömer: Cihangir Ceyhan
İskender: Berker Güven
Ali: Toprakcan Adıgüzel
Bülent: Cem Sürgit
Korkut: Yiğit Sertdemir
Tomris: Zuhal Olcay gibi isimler var. Alev Alev dizisi Oyuncu kadrosu konumuzdan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Alev Alev hangi il ilçe sahilde çekim yapıyor

Alev Alev Dizisinin Çekildiği Yerler Neresi?

Ayrıca Alev Alev dizisiyle ilgili yeni mekanlar ve çekim yerleri oldukça konumuzda sizlere bilgiler vermeye devam edeceğiz. Alev Alev dizisi nerede çekiliyor, Alev Alev dizisi çekim alanları mekanları, Alev Alev hangi il ilçe köyde çekiliyor tarzındaki merak ettiğiniz soruları aşağıdaki yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz. Aşağıdan tanıtım fragmanına göz atabilirsiniz.Alev Alev dizisi Şile Ağlayankayada çekiliyor

Alev Alev Dizisi Tanıtım fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=9YHms6F5ch4

YORUMLAR

 1. Gülay dedi ki:

  Tuzla mercanda çekilen bölümleri cok güzel tüm ekibe teşekkürler

 2. dilan dedi ki:

  Alev alev dizisini cok sevdim tum oyuncularina tebrikler

 3. Ýazjemal Hallyyeva dedi ki:

  Bu filmi çooooooook beğendim Tragedik filmleri çok seviyorum

 4. Derya dedi ki:

  28 Ekim aracım ile tirilyeden geçiyordum Alev Alev çekim ekibi durdurdu yolda bir sahneleri varmış çekim tamamlandı ve biz yola devam ettik

 5. kaan dedi ki:

  tirilye de çekmiyorlarmı