Aladdin Dizisi Nerede Çekildi? Aladdin Dizi Müziği hayyalel-felâh mı?

360 TV’de yayınlanan Hint yapımı Alaaddin dizisinin şarkıları müzikleri merak ediliyor. Bizde bu konumuzda Alaaddin dizisi nerede çekildi hangi şarkı ve müzikler çalıyor gibi sorulara yanıt vereceğiz. Özellikle Alaaddin dizisinde çalan bir fon müziği izleyicilerin dikkatini çekti. Alaaddin dizisinde fon müziği olarak kullanılan ezanın bir bölümü olan hayyalelfelah cümlesi izleyicilerin merakına cezbetti.

aladdin dizisi çekildiği yer neresiAlaaddin dizisi nerede çekiliyor?

Hindistan’da 2018 yılında çekimlerine başlanan Alaaddin dizisinin çekimleri tamamen stüdyo ortamında yapılıyor. Özellikle Alaaddin ve prenses Yasemin’in çöl sahneleri tamamen resim üzerinde bilgisayar efektleri ile yapılırken Alaaddin’in sihirli lambayı bulmak için gittiği mağara ise özel olarak bilgisayar efekti ile hazırlandı.

Bağdat prensesi Yasemin’e ulaşmak için Alaaddin elinden geleni yapıyor. Alaaddin dizisinde Bağdat sarayı olarak gösterilen yerde tamamen simülasyon olarak hazırlandı. Aladdin dizisinin 1. sezonu Mumbai’de bulunan gösteri setinde çekilirken 2. sezonda dizi Naigaon’a taşındı. Kısacası Alaaddin dizisi nerede çekiliyor sorusuna kesinlikle stüdyo ortamında hazırlanmış dış çekimleri nerede ise çok az yapılmış bir dizi diyebiliriz.

Aladdin dizisi nerede çekildi müzikleri jenerik fonAlaaddin dizisinin şarkıları müzikleri fon jenerik

Alaaddin dizisinin özellikle jenerik kısmında çalan hayye alel-felâh kısma ezanı Muhammed’i den alınmış ve Alaaddin dizisine jenerik fon olarak eklenmiş. Hassasiyeti olan müslümanlar için oldukça endişe verici olan bu fon müziğini neden kullandıkları ise bilinmiyor. Bunun dışında Alaaddin dizisinde Hindistan’da yerel olarak çalan bütün fon ve jenerikler yer alıyor. Özellikle ilgi çekici alanlarda müzik tonlaması oldukça iyi seviyede. Alaaddin ve prenses Yasemin sahnelerinde çalan güzel jenerik müziklerini buraya eklemeye devam edeceğiz.

Aladdin dizisi Yasemin müziği şarkısı

Aladdin Dizisi Nerede Çekildi? Aladdin Dizi Müziği hayyalel-felâh mı? Sorularına yanıt vermeye çalıştık. siz de merak ettiğiniz yerleri ya da Alaaddin dizisindeki şarkı ve müzikleri bizden talep edebilir isteklerinizi aşağıya yazabilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter


Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2020

Konu hakkında yorum veya sorunuzu yazın:


Aladdin Dizisi Nerede Çekildi? Aladdin Dizi Müziği hayyalel-felâh mı? (7 Yorum)

  1. Çok hayran kaldım allaadinin babasıyla annesi pazarda karşılaşma müziği şükran kelimesi geciodu şarkıda çok güzeldi bulamıyorum