Afili Aşk Neden Gün Değiştirdi, Hangi Gün Yayınlanacak?

Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Afili Aşk’ sonunda gün değiştirdi ve çarşamba günü yayınlanan dizi bundan sonra ki haftalarda cumartesi günleri ekrana gelmeye başlayacak. Afili Aşk dizisi ilk olarak 15 Şubat 2020 cumartesi günü yeni bölümü ile Kanal d ekranlarında yeni gününde ekrana gelecek. Peki Afili Aşk dizisi neden gün değiştirdi niçin çarşamba gününden cumartesi gününe alındı? İşte bu soruya bu konumuzda yanıt aradık.

Afili Aşk dizisi neden cumartesi olduAfili Aşk dizisinin gün değiştirme sebebi nedir?

Öncelikle Afili Aşk dizisinin bir yaz dizisi olarak başladığını ve yaz ayları boyunca çarşamba günleri çok yüksek reytingler aldığını hatta daha sonra çarşamba akşamları yayına başlayan birçok diziden daha yüksek reyting oranı aldığı için sadece yaz aylarında değil 2020 yılında Şubat ayına kadar çok iyi oranlarda reytingler alarak geldiğini hemen söyleyelim. Ancak son haftalarda hem kuruluş Osman dizisinin yüksek reytingleri hem de doğduğun ev Kader indir ve Zemheri gibi dizilerin başlamasıyla çarşamba günleri oldukça zor duruma düşmeye başlayan Afili Aşk dizisi sonunda gün değiştirerek cumartesi günleri ekrana gelme kararı aldı. İşte dizinin son haftalarda almış olduğu reyting oranları:Afili aşk dizisi reyting sonuçları son bölümler

Yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin üstlendiği, senaryosunu Barış Erdoğan ve İlker Arslan’ın kaleme aldığı Afili Aşk dizisinin; başrollerini Burcu Özberk, Çağlar Ertuğrul, Serkay Tütüncü, Güzide Arslan, Benian Dönmez, Neşe Baykent, Zeynep Tuğçe Bayat, Altan Erkekli, Taner Rumeli ve Uğur Uzunel’in paylaştığını bir kez daha hatırlatalım. Sevilen dizinin son haftalarda düşük giden reytinglerden ötürü gün değiştirdiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Bize göre bu değişiklik geç kalınmış bir değişikliktir. Çünkü reytingler bu kadar düşmeden çarşamba gününden cumartesi gününe alınmış olsaydı şimdi Afili Aşk’ın reyting oranları daha yüksek devam ediyor olacaktı. Ancak cumartesi günleri de romantik bir komedi dizisi olan Kuzey yıldızı devam ettiği için Afili Aşk bu nedenle uzun süre Çarşamba gününde kalmaya ısrarcı oldu.

Afili Aşk dizisi çarşamba değil cumartesi yayınlanacakAfili Aşk dizisinin son reyting oranları nasıl?

Afili Aşk dizisinin reyting oranları nedeniyle gün değiştirmek zorunda kaldığını ve çarşamba günü yayınlanan dizinin cumartesi gününe alındığını söylemiştik. Peki Afili Aşk dizisinin reyting oranları nasıl dizinin gün değiştirmesini gerektirecek kadar düştü mü diye merak eden izleyicilerimiz olabilir. Afili Aşk dizisi son iki-üç haftadır ortalama olarak 3 oranında Total reyting alıyor. Aslında 3 oranındaki Total reyting demek kanala zarar ettiriyor anlamına geliyor. Bu nedenle kanallar genellikle bu oranlara düşen dizileri erken final yaptırarak daha fazla zarar etmemeyi istiyorlar. Ancak Afili Aşk dizisinin maliyetleri çok yüksek olmadığı için Kanal d yeni bir dizide ekrana koyamayacağı için şimdilik devam etmesini istiyor. Not: >> Afili Aşk Dizisi Neden Final Yapıyor Niçin Bitiyor?

Sonuç olarak reytingleri son dönemde iyice düşen Afili Aşk dizisinin gün değiştirmesine karar verildi. Çarşamba akşamları ekrana gelen dizi artık cumartesi akşamları ekrana gelecek. Bu değişiklik izleyici tarafından olumlu bulunur mu yoksa cumartesi başka dizi izledikleri için Afili Aşk’ın reytingleri daha da mı düşer zamanla göreceğiz. 15 Şubat 2020 cumartesi gününden itibaren artık her cumartesi ekrana gelecek olan Afili Aşk dizisine yeni gününde başarılar diliyoruz. Afili Aşk yeni bölümleriyle her Cumartesi 20.00’de Kanal D’de!

Afili Aşk dizisi neden gün değiştirdi cumartesiye alındıAfili Aşk 34. Bölüm Özeti 15 Şubat Cumartesi

Afili Aşk 34. Bölüm Fragmanı yayında! Ayşe, babasını dolandıran kişinin kim olduğunu öğrenebilecek mi? Geçmişin sırları yavaş yavaş ortaya çıkar. Muhsin’in eline geçen fotoğraf, Ayşe’nin babasını zamanında dolandıran kişiyi de ele verecektir. Kerem ve Ayşe bu kişiyi bulmak için iş birliği yapar. Kerem, fotoğraftakilerden birini hatırlar. Ancak düşündüğü şeyden emin değildir. Ayşe’yi bu konuda yalnız bırakmaz. Kerem ve Ayşe birlikte gittikleri yerde karşılaştıkları manzara ile şoke olurlar. Peki onları bekleyen sürpriz nedir? Bu işin sonunda nasıl bir sonuca varılacaktır?

Etiketler