7 Şubat 2023 Salı Okulları Kar Tatili Olan İl İlçeler (Güncel)

05.02.2023
4.319

Son dakika: Türkiye genelinde tüm okullar tatil edildi Son dakika gelişmesi… Milli Eğitim Bakanı Özer, “Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz” dedi. Depremin vurduğu 10 ilde eğitime de ara verildi. Okullar; Malatya, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’da 2 hafta; Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kilis’te ise 1 hafta tatil edildiği duyuruldu. Ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bir açıklama yaptı ve tüm Türkiye’de okulların bir hafta tatil edildiğini duyurdu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki 7,7 büyüklüğünde depremin ardından AFAD Koordinasyon Merkezi’nde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Okullar, yurtlar ve pansiyonlarımızda herhangi bir sıkıntı yok” dedi. Oktay “1-2 köy okulumuzla ilgili sıkıntı ulaştı bize. Gelen bilgiler itibarıyla okullarımız, yurtlarımız, pansiyonlarımız sapasağlam yerinde” diye konuştu. Oktay depremin etkili olduğu illerde okulların ne kadar tatil edileceğiyle ilgili olarak da, “hasarın tespiti sonrasında 10 ilimizde okulların ne kadar süre ile tatil edileceğine ilişkin açıklama bugün ya da yarın yapılacak” dedi.

BAKAN ÖZER OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Bakan Özer: “Bugün itibarıyla eğitim öğretime Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerimizde 2 hafta; Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kilis illerimizde 1 hafta ara vereceğiz.”

HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL OLDU?

Ankara ve İstanbul gibi öğrenci sayısının yüksek olduğu iller için yarın Meteoroloji hava durumu dikkate alınarak yeniden değerlendirme yapılması bekleniyor.

6 Şubat itibarıyla İstanbul ve Ankara’da okul öncesi (ana okulu-ana sınıfını) İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için tatil süresi 1 gün olarak açıklandı.

Bingöl, Muş, Elazığ, Siirt’te ise okullar Salı günü de kapalı olacak. Bunun yanı sıra Muş Valiliği’nden yapılan son açıklamada 06-07 Şubat 2023 Pazartesi ve Salı günü il genelinde eğitim öğretime 2 gün ara verildiği açıklandı.

BİNGÖL

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarına bağlı olarak il merkezi ve tüm ilçelerimizdeki resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel kreş ve gündüz bakımevlerinde 06-07.02.2023 Pazartesi ve Salı günleri eğitim öğretime 2 gün süreyle ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ve hamile personel de aynı günlerde idari izinli sayılacaktır” denildi.

Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde ise tatil 2 (iki) gün olacak.

MUŞ

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, elverişsiz hava şartları ile meteorolojik buzlanma, fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı yapıldığı belirtilerek, “5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince 06-07 Şubat 2023 Pazartesi ve Salı günü il genelinde eğitim öğretime 2 gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir. Her ikisi de çalışan anne ve babalardan lise çağından küçük çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri kurumlarınca idari izinli sayılacak, kurum amirlerince bu hususta gerekli tedbirler alınacaktır. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 06-07 Şubat 2023 Pazartesi ve Salı günü idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür” denildi.

ELAZIĞ

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında saat 17.00’da toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi Kurulunda alınan kararla ilk ve orta dereceli okulların 6-7 Şubat tarihleri arasında 2 gün tatil edilmesi kararı alındı. Valilikten yapılan açıklamada, “Sevgili çocuklar, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde (ilçeler dahil) tatilin 2 gün uzatılmasına karar verdik. Bu arada engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır” denildi.

BURDUR

Burdur Valisi Ali Arslantaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, öğrencilere seslenerek kentte eğitim öğretimin salı günü başlayacağını duyurdu.

Öğleden sonra başlayan kar yağışının il genelinde devam ettiğini belirten Arslantaş, “Sevgili yavrularım, uzun bir tatilin ardından okullarınıza dönmek için ne kadar sabırsızlandığınızın farkındayız. Eğitim öğretim yılımızın ikinci dönemi 7 Şubat 2023 Salı günü başlayacak. Kardan adam yapıyor muyuz?” ifadelerini kullandı.

Valilikten yapılan açıklamada da engelliler, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olan, hamile ve on yaş altı çocuğu olan kamu çalışanları ebeveynlerinden birinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

SİİRT

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarına bağlı bazı ilçelerdeki okullarda eğitime ara verilmesi yönünde karar alındı.

Şirvan ilçe merkezi dışında tüm köy okullarının 6-7 Şubat’ta tatil edildiği hatırlatıldı.

Baykan ilçe merkezi ve beldelerin haricindeki köy okulları ile Pervari ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında servisle gelen öğrenciler için de eğitme bir gün ara verildi.

Söz konusu ilçelerde hamile kadınlar ile engelli kamu çalışanları izinli sayılacak.

İSTANBUL’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

7 Şubat 2023 İstanbul’da okulların tatil olup olmaması konusunda henüz bir bilgi gelmedi. Açıklama gelince haberimizde yer alacaktır.

ANKARA’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara’ da 7 Şubat Salı günü okulların tatil olup olmaması konusunda henüz bir bilgi gelmedi. Açıklama gelince haberimizde yer alacaktır.

Saat: 22.33: 6 Şubat 2023 pazartesi günü Kırıkkale de okullar tatil edildi. Saat saat kar tatili haberleri için takipte kalın..Kırıkkalede Okullar kar tatili 6 Şubat pazartesi

Saat: 21.32: 6 Şubat 2023 Ankara’da okullar tatil: Ankara valisi Vasip Şahin açıkladı: Son meteorolojik değerlendirmelere göre, İlimizde yarın sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma, öğlen saatlerinden itibaren de yoğun yağış beklendiğinden ilk, orta, lise ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir.6 Şubat 2023 Ankarada okullar tatil

6-7 Şubat 2023 Okulları Kar Tatili Olan İl İlçeler: 2023 yılının Şubat ayında kış geldi ve bir çok şehrimizde yoğun kar yağışları başları. Öğrenciler de merak içinde kar tatili var mı diye sormaya başladılar. 6 Şubat 2023 pazartesi ve 7 Şubat Salı Okulları Kar Tatili Olan İl İlçeler taşımalı eğitim merkezlerini köyleri sizlere duyuracağız bu sayfada. Meteoroloji müdürlüğünün son dakika haberleri güncel olarak sayfamızda yer alacak ve alt kısma eklenecek.6 Şubat 2023 Okulları Kar Tatili Olan İl İlçeler

7 Şubat 2023 Okulları Kar Tatili Olan İl İlçeler

5 Şubat 2023 Pazartesi ve 7 Şubat (salı) Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi? Kar ve soğuk hava nedeniyle okulların kar tatili olduğu illerimiz ilçelerimiz hangileri güncel haberle ve hava durumu burada. İşte 7 Şubat 2023 Pazartesi Okulları Kar Tatili olabilecek il ve ilçelerin hava durumları:6 Şubat 2023 Okulları Kar Tatili Olan İl İlçeler

7 Şubat 2023 Okulları Kar Tatili Olan İl İlçeler hangileri 6 Şubat 2023 pazartesi Kar Tatili var mı okulları tatil Olan İl İlçeler köyler taşıma merkezi varsa detaylıca sayfamızın alt kısmına ekleyeceğiz.

7 Şubat 2023 Kayseri Okulları Kar Tatili mi 7 Şubat 2023 Ankara Kar Tatili var mı okullarda köyler taşıma merkezi kar tatili olacak mı? 7 Şubat 2023 Kırşehir Okullar Kar Tatili mi, 7 Şubat 2023 Niğde Nevşehir Okulları Kar Tatili mi, 7 Şubat 2023 Çankırı Yozgat Okulları Kar Tatili mi  7 Şubat 2023 Bolu Düzce Eskişehir Okulları Kar Tatili mi  7 Şubat 2023 Kırıkkale Okulları Kar Tatili mi..

BİTLİS
Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının kentte etkisini sürdürdüğünü belirtti. Korkmaz, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, kent merkezi, Güroymak ve Hizan ilçelerinde eğitim öğretim yapılmayacağını aktardı. Mutki Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçedeki olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okulların kapalı olacağı duyuruldu. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ŞANLIURFA
Şanlıurfa’da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Vali Salih Ayhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi. Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın” ifadelerini kullandı.

MUŞ
Muş Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, kentte buzlanma, fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Bu uyarılar doğrultusunda 6-7 Şubat günü il genelinde eğitim-öğretime 2 gün süreyle ara verildiği açıklandı. Açıklamada, “Her ikisi de çalışan anne ve babalardan lise çağından küçük çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri, kurumlarınca idari izinli sayılacak, kurum amirlerince bu hususta gerekli tedbirler alınacaktır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 6-7 Şubat pazartesi ve salı günleri idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

BİNGÖL
Bingöl’de devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi. Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarına bağlı olarak il merkezi ve tüm ilçelerimizdeki resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel kreş ve gündüz bakımevlerinde 06-07.02.2023 Pazartesi ve Salı günleri eğitim öğretime 2 gün süreyle ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ve hamile personel de aynı günlerde idari izinli sayılacaktır” denildi.

DİYARBAKIR
Yoğun kar yağışı nedeniyle Diyarbakır kent genelinde de okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, “Sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler, Diyarbakır’da etkili olan kar yağışı nedeniyle, il genelinde; 6 Şubat Pazartesi (Yarın) eğitim öğretime (örgün ve yaygın eğitime) 1 günlüğüne ara verilmiştir. Hamile ve engelli kamu personeli de idari izinlidir” ifade edildi.

GAZİANTEP
Gaziantep’te olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Gaziantep Valisi Davut Gül, “Gaziantep’teki yoğun kar yağışı dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun” açıklamasını yaptı.

MALATYA
Malatya’da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde birkaç gündür süren kar yağışının etkisini artırarak devam etmesinin beklendiği, bu nedenle Malatya’nın tüm ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

TUNCELİ
Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelinde devam eden karın akşam saatlerinde şiddetini artırmasının beklendiği belirtildi. Kar nedeniyle olası risklerin önüne geçilmesinin amaçlandığı aktarılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü ilimiz genelindeki okulların tüm kademelerinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı. Açıklamada, kamuda çalışan hamile ve engelli personellerin de aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle 6 ilde okullar tatil edildi..

MUĞLA
Muğla Kavaklıdere Kaymakamlığı, yoğun kar yağışı dolayısıyla yaşanabilecek olumsuzluklara karşı 6 Şubat Pazartesi günü okulların tatil edildiğini ve kamuda çalışan engelli ve hamile personellerin de idari izinli sayılacağını duyurdu. Kavaklıdere Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kavaklıdere İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kar yağışı ve gizli buzlanma tehlikesi nedeniyle öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları için 06.02.2023 Pazartesi günü merkez ve tüm mahallelerimizde ki resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarında bir gün süreyle eğitim-öğretime ara verilmesine, kamuda çalışan engelli ve hamile personelinde aynı gün idari izinli sayılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

SİİRT
Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı köylerde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçede kar yağışının etkisinin sürdüğü ve ilçe merkezi dışında tüm köy okullarının 6-7 Şubat’ta tatil edildiği kaydedildi.

HAKKARİ
Hakkari’de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde kar ve olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.İlk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları, özel eğitim kursları, Halk Eğitimi, Rehberlik ve Araştırma ile rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edildiği bildirilen açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ELAZIĞ
Elazığ’da yoğun kar yağışı dolayısı 6-7 Şubat tarihlerinde okullar 2 gün tatil edildi.Elazığ’da öğrencilerin merakla beklediği haber Elazığ Valiliği’nden geldi. Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında saat 17: 00’da toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi Kurulunda alınan kararla ilk ve orta dereceli okulların 6-7 Şubat tarihleri arasında 2 gün tatil edilmesi kararı alındı. Valilikten yapılan açıklamada, “Sevgili çocuklar, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde (ilçeler dahil) tatilin 2 gün uzatılmasına karar verdik. Bu arada engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır” denildi.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

  1. Anonim dedi ki:

    YA BOLUDA KAFAMA BUZ DÜŞÜYO YETER