6-10 Ocak Yemin 156.-160. Bölüm Özeti Fragmanı Tüyoları (Neler Olacak)

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan 6-10 Ocak Yemin 156.-160. Bölüm Özeti Fragmanı Tüyoları (Neler Olacak) Yemin dizisi 6 Ocak pazartesi günü 156. bölümü ile ekrana gelecek. Yemin dizisinin ilk bölümünden beri seyircilerin merakla beklediği evlilik gerçek oldu. Reyhan ve Emir’in sevgileri gerçek oldu. Evliliklerinin her anını keyifle geçiren Emir ve Reyhan anneleri Cavidan’ın tüm planlarını bozarak evlendiler ve mutluluğa yelken açtılar. Yemin dizisinde şimdilik her şey yolunda gidiyor. Hatta yeni bölümde Emir Reyhan’a sevgisini dile getirirken konakta herkes şaşkına dönecek ve bu bizim miladımız olacak diyor. Yemin dizisi 156. bölümde Emir’in söylediği milat nedir acaba?

Üstelik yeni bölümde beklenende olacak ve Hikmet Bey tekerlekli sandalyesinde otururken yüzü hareket ediyor ve parmaklarını kaldırıyor. Yemin dizisi 156. bölümünde herkes konağın önüne çıkarak Emir ve Reyhan’ı bekliyor. Emir ve Reyhan arabadan inince herkes şaşkına dönüyor. Hikmet Bey ise hareket ediyor. Şimdi konuşulur mu bilinmez ancak yakın zamanda Hikmet Tarhun’un konuştuğunu görmemizde yakındır.

Yemin 156.-157.-158.-159.-160. Bölüm Özeti Fragmanı videosuYemin 156.-157.-158.-159.-160. Bölüm Özeti Fragmanı (6-7-8-9-10 Ocak 2020)

Yemin dizisi yeni bölümünde böyle gelişmeler olurken bir taraftan da Cemre Tarhunlar için hain planlar yapmaktadır. Cemre Tarhunlar yüzünden hastanelik olduğunu onların hayatını kararttığını düşünmektedir. Bu yüzden de onları özellikle de Emir ve Reyhan’ı ayırmak için her şeyi yapacaktır. Herkes son bölümde Cemre’nin öldüğünü düşünse de kötüler öyle kolay kolay ölmez elbette. Cemre yeni bölümlerde diziye dahil olacak ve herkesin beklediğinden çok daha kötü bir şekilde Emir ve Reyhan’ın mutluluğuna gölge düşürmeye çalışacak.

Yemin 156. Bölüm Özeti Fragmanı (6 Ocak 2020 Pazartesi)

Yemin 157. Bölüm Özeti Fragmanı (7 Ocak Salı)

Reyhan Emire okula dönmek istediğini özellikle eczacılık bölümünde okumak istediğini söyler oysa Emir reyhan’dan ayrılmaya okul için ile bile olsa ondan Uzak kalmaya tahammülü olmadığını söyler. Diğer yandan Cavidan Cemre’nin nasıl olduğunu hastaneden çıkıp çıkmadığını sorsa da Emir onun ne dolaplar çevirdiğini çok yakında öğreneceklerini söyleyerek Cemre’nin yakında yeni planlar ile döneceğini söyler. Suna’nın iyileşip konağa dönmesi ile birlikte babasından beklentisi de artmaya başlar. Suna iyileşti ise Hikmet beyinde iyileşmesi artık an meselesidir. ancak Cemre’nin dönmesi ve Cavidan adeta boğazlaması ile artık konak’ta işler eskisi gibi olmayacaktır. Emir Reyhan’a son bir sürpriz yapar ve onu okula kaydettirir artık dünyalar Reyhan’ın olmuştur.

Suna’nın yürüyerek konağı gelmesi konak’taki herkesi oldukça sevindirmiş cavidan bile bu durumdan memnuniyetini kızına sarılarak göstermiştir. Hikmet Bey’in de zamanla iyileşme göstermesi her nekadar cavidan hanım’ı alttan alttan üzse de gerçeklerin Birgün ortaya çıkmak gibi Bir kötü huyu olduğunu o da elbette görecek. Emir ve Reyhan evlilikleri sonrasındaki mutlu günlerine güzel anlarla tatlandırırken Emir Reyhan dan beklediği seni seviyorum cümlelerine duyunca mutluluğuna mutluluk eklendi.

Yemin dizisi Reyhan Yüksek Mimar öğrencisi olduYemin 158. Bölüm Özeti Fragmanı (8 Ocak Çarşamba)

Yemin 158. Bölüm Fragmanında REYHAN EMİR’İN SÜRPRİZİNİ KABUL EDECEK Mİ? Yemin dizisinde 8 Ocak çarşamba günü Emir Reyhan’ın eğitimiyle ilgili ona büyük bir sürpriz yapar. Reyhan Emir’in bu sürprizine ne tepki verecek? Emir’in okul sürprizi ile mutlu olan Reyhan mutluluktan havalara uçar. Reyhan’ın okul heyecanı Emir’in hoşuna gitse de pabucunun dama atılmaması için elinden geleni yapacaktır. Diğer taraftan Cavidan, Cemre’nin her şeyi itiraf etmesinden korkmaktadır. Hızır ile Şehriye’nin arasını yapmaya çalışan Kemal ile Narin ise ortak bir amaçta buluşurlar. Hızır’ın geçmişten gelen efsanevi aşkı, Kemal’in bastırdığı duygularını açığa mı çıkaracaktır? Yemin dizisi Reyhan Yüksek Mimar öğrencisi oldu. Siz Reyhanın öğrenciliğini nasıl buldunuz?

Yemin 159. Bölüm Özeti Fragmanı (9 Ocak Perşembe)

Yemin 159. Bölüm Tanıtımda CAVİDAN’IN OYUNLARI ORTAYA ÇIKACAK MI? Yemin dizisinde 9 Ocak perşembe günü 159. bölümde Cemre polise ifade vermeye hazırlanır. Cavidan Cemre’nin kendisini yakmasından korkar. Reyhan’ın okul heyecanını keyifle izleyen Emir bir an olsun karısını yalnız bırakmak istemez. Türlü bahanelerle Reyhan’ın yanında biten Emir karısını kıskandığını söyleyemez. Emir bu duygusu ile baş edebilecek mi? Diğer taraftan Cemre, polislere vereceği ifadede hem kendini hem Cavidan’ı mı yakmayı planlar. Kemal’in yazdığı mektubu okuyan Narin beklenmedik bir tepki verir. Mektubu Hızır’ın yazdığını düşünen Narin mektubun gerçek sahibini öğrenebilecek midir?

Yemin 160. Bölüm Özeti Fragmanı (10 Ocak 2020 Cuma)

Yemin 160. Bölüm Tanıtımında neler olacak. Dünyanın En Anlayışlı Kocası 💏 CAVİDAN’IN OYUNLARI ORTAYA ÇIKACAK MI? Yemin dizisinde bugün Cemre ifadesinde Cavidan’ın adını verir. Cavidan bu sefer Emir’in hiddetinden kurtulabilecek mi? Cemre’nin ifadesinde Cavidan’ın da ismini vermesi Emir’de şok etkisi yaratır. Cavidan bu defa paçasını nasıl kurtaracaktır? Diğer taraftan Emir’in kıskançlığı körüklenirken, Reyhan’ı büyük bir sürpriz beklemektedir. Mektupların karışmasından sonra Kemal bir karara varır fakat Narin’in geçmişi buna izin verecek midir?

Yorumlar: Suna yürüyecek çok sevindim cemre cezasını çekecek daha çok sevindim cavidanın borusu ötmeyecek bunada sevindim reyhan emire bende dedi onada sevindim ee hikmet dayı parmağını kıpırdattı bunada sevindim amaaa kemal ile narine çok üzüldüm☹️☹️ve merakta ediyorum kemalin okuduğu not kimden geldi🤔

Yorum yaz

47 Yorum

 1. Avatar Özgür((DİZİ YORUMU))

  Bu gün ki bölüm diziyi toparlayan senariste 👏👏👏👏👏👏👏ve güzel ilham perisi… Dileklerimle başarılar..

 2. Avatar Özgür GÜLAY’CIM

  Hayırlı akşamlar… Gönlünüzce musmutlu zamanlar Albasan ailesi sağlık sıhhatle….

 3. Selâm olsun!
  Cumayı bayram bilip feyzinden yaralananlara….
  Selam olsun!
  Sevgiyi yerden alıp semaya ulaştıranlara….
  Hayırlı cumaalar….

  • Avatar Lamazi gogo

   Hayırlı akşamlar… İnşaAllah teyzesiiiii…. Allah nasip demiştir… Her şey gönlünüzce olsun kızım 😘😀❤

 4. Valla SAYIN 61
  Bence de Cavidana hicbir şey olmaz. (Gulben Ergen misali¢magazin izleyen bilir )🤣😂😂 hatta Cavidan elinde pankart açip dolasmali konakta o iğreti gülüşüyle: Şunu unutmayin ki bana hicbir şeyy olmaz diyerek haa😉😉😉😉😉
  Reyhan Emire anlayisli kocacim diyorr.. stoppp🚫 Emir ve anlayisli olmak aynı karede🔞 DUyy ama inanma 😌😌
  Bakalim bu hocanin ziyaretleri arttiginda Emir nasıl bir anlayisli Canavara dönüşecek 😏😏

 5. La yoktur cavidana bişey olacağı o işin içinden sıyrılmasını bilir zaten akıl hastası bir deliye de söyledikleri doğru da olsa kim inanır. Kadir inanır 🙂 ayy ben bile iğrendim şu anda bu espiriden 🙂 neyse gelelim Reyhan’a neymiş efendim okulda Emir Tarhun’un karısı olduğu bilmesinlermiş… Yanlız fragmandaki Emir’in son bakışı kocası olarak bilmelerini istemiyorsan hocası olarak bilirler bakışıydı 🙂

 6. Hayırlı akşamlar Gülay’cım ve değerlilerrim.. Her şey gönlünüzce olsun.. Allah’a emanet olun sevdiklerinizle birlikte Âminnn ❤❤💙❤❤❤❤❤❤❤😘😘😘😘😘😘😘😘

 7. Avatar ÖzgürŞule’cim

  Hayırlı akşamlar.. Hoş geldin arada yazman bile burda bizimlesin demektir dostum…. Sohbetlerini özlediklerimiz de inşaAllah burda olup arada yazsalar nasıllar iyiler mi merak etmezdim…. Özellikle Leylâ, Demet, Nazlı, Ayan vs vs..
  Gönlünce musmutlu zamanlar sitenin bülbülü…

 8. Merhabalar..
  Çok şükür baş senarist ve danışman Nazmiye Hanım ve ekürisinin akillarina kadina deger veren bir hamle geldi:  Bir kadını egitim ve iş hayatina yönlendirmek. Genelde bizim Türk senaristlerimizin özellikle kadın senaristlerimizin gozunde bir kadin evde oturmali ve kurbanlik koyun gibi kocasinin ve ailesinin başına açacağı belalari beklemeli ve kapı disari edilecegi günun umuduyla yasamali.  Toplumdaki hem cinslerinin kanamayan yaralarına münasebetsiz parmak basmaya bayilirlar. ” Sefirin Kızını “izlediyseniz ne demek istedigimi anlarsiniz.  Diziyi yazan 2 kadın senaristin hemcinslerine verdigi aşağılık değersizlik.  Gercekten artık kinamak bile gelmiyor içimden.  Kadını rezil eden bütün projeler baştacı.  Yanlış anlaşılmasın herkes okuyup meslek sahibi olmak zorunda değil.  Çünkü herkes esit imkana sahip değil ev hanimligi benim gözümde dünyanin en kutsal en kariyerli mesleği.  Fakat bir insanin özellikle bir kadınin okumaya meslek edinmeye maddi manevi imkani varsa bunun peşini asla birakmamali.  Çünkü erkeklerin dünyası oldukca acımasiz olabiliyor seni beş parasiz ortada bırakiveriyorlar.  Dikili bir agac şart. VE EN güzel meyve veren agaç meslektir.
  Diziye gelirsek aldığım duyumlara göre Cemre karakteri ilerleyen bölumlerde tamamen diziden ayrılacakmis sözlesmesi dolmuş ;fakat Cavidanin sezon sonuna kadar anlasmasi tam gaz devam ediyor.  Müjdeler olsun😊 ve Reyhanin hocasi konağa gide gele komşu kapısı belleyip Reyhana kancayı takacakmış.  VE bunu fark eden Zalim Cavidan bu hocayla tıpkı Cemre gibi muttefik kurup hayatinin en kanlı planlarına imza atacakmis.  Benim merak ettigim Emir yine annesinin attığı iftiralara inanip bu kumpasa biricik karisi Reyhani kurban verecek mi??? Eger Emir bunu yaparsa dizinin hicbir anlami kalmayacak ve ve Reyhan Emiri affederse Reyhana bir kadın olarak hiç saygım kalmayacak.  Denenmişi denemek sadece yorgunluktur. Ve şunu da itiraf etmeliyim ki Tarhun erkekleri gercekten çok yakışıklı ve cazibeli 🙈🙈 Emir ve Kemali bircok dizide keyifli projelerde izlemeyi çok isterim. Hak ediyorlar bunu.  Ses tonlari, bakislari duruşları yani Lokum ne denir tam günahlik😉😉
  VE lütfen birakin Reyhan gercek hayattaki kostümlerini giysin, bir takı taksin.  Allah askina giyimiyle kusamiyla 40 yaş üstü gosteriyor..😏

 9. Eee site yöneticim ocak ayındayız sana bu ay bir şey hatırlatıyormu mesâla 18 ocak yoğunsundur tahmin ediyorum o yüzden şimdiden hatırlatayım dedim,sonra mazaretin olmasın diye.😀😀😀😀😀😀

 10. Söze nasıl başlarım diye düşünürken birden aklıma geliverdi.mutluluk.evet nihayet sihirli bir değnek değmiş gibi dizi birden bire yüzümüzü güldürmeyi başardı,emirle reyhanın tatlı tatlı sohpetleri ,emirin reyhanın mutluluğuna hayallerini gerçekleştirmesi ,reyhana bakarken gözlerindeki sevgi insanın seyrederken bile yüzünün gülümsemesine sebeb olan sahneleri izlemek çok keyifli,gerçekten.yaaa cavidan ne istersin sen halâ o zeynebin ödevini yırttında ne oldu yani,bir tek o cavidanın yaptıkları çok çirkin geliyor bana,hadi cemre dilerim anlatmışsındır polislere ,sanki cavidanın rüyası veya hayali olmasın o sahne,kemâlle narine gelince,narinin okuduğu mektup kemâlin yazdığı mektupmu acaba ,çünkü mektubu yazarken kemâl narin diye başlamadımı benmi yanılıyorum,bu dizide zaten bu seni seviyorum demek bu kadar zor yani ,içinden konuşmanın kimseye faydası yok sadece sahnelerin zamanını çalmak,hayal ettireceğinize karşılıklı konuşmalar yapın kimseyi susturmayın ,bak emirle reyhan konuşmaya başladı azda olsa bu bile seyrederken ,keyiflendiriyor insanı,bir kız bu kadar saf olup ünüversitede olabilirmi,güzel bir soru,düşündürücüde olabilir,ama bu onun başarısız okuyamayacağına engel değil,dilerim bu okul dönemi devam eder reyhan çok iyi bir mimar olur ,emirle birlikte çalışır,gerçi bunada bir bahane bulurlar bu dizide iki hafta mutluluk aylarca düşmanlık kin ve cavidanın hayin bakışlarla evdekilerine hakâret sahneleri daha cazip geldiği için mutluluklarını mutlaka bozarlar,şimdi reyhanın hocasına takılır emir,reyhan zaten eve davet etti gibi,bakalım neler izleyeceğiz yalnız dilerim reyhanın okul hayatına bir engel takılmasın,cemre inşallah dediğini yapmıştır polise söylemiştirde emirle olan sahnesi gerçektir.hiç ümitli değilim ama bir kerecikte olsa ben yanılmak isterim.

 11. Hepinize günaydınlar biraz geç oldu ama hepimize yeni sene sağlık mutluluk huzur getirsin ,hepimiz bu sitede birbirimizle mutluluğu yakaladık,bundan güzeli varmı😀😀😀😀😀😀

 12. Günaydın gülâycığım siteye çok sık giremesemde yinede burda arkadaşlıktan öte dostluğumuz olduğunu biliyorum,nasılsın iyimisin canım.

 13. Bizim kel ve göbekli üniversite hocalarımıza ne oldu yahu kılasik hoca dediğin öyle olur 🙂 yok yani illaki bi arıza çıkaracaklar bu hoca yakında Reyhan’a musallat olur ahanda yazıyorum şuraya yazdım gitti hatta 🙂

 14. Avatar Özgür((DİZİ YORUMU))

  Dizide Şehriye’nin yıllar sonra gelen hayranı beni 12yaşımda okuduğum dünya klasik lerinden SaraDane romanını… İlk okuduğum roman ve nerde ise yarım asır olacak okuyalı ama konusunu hatırlıyorum… Belki o romanda ki gibi evlenir Şehriye o tatlılıkla…. Hiç yoktan gülümsetiyor izleyiciyi diye düşünüyorum…
  Narın’se mektubu okumadı Şehriye topladı çamaşırı… Makinada döndü durdu….
  Cavıdan ‘nın rüyası mı ne?.. Kıskançlık Emir… Düşman başına…..

 15. Bende size katılabilirmiyim

  • Gel ne olursan ol yine gel, İster kâfir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel, Bizim dergâhımız, ümitsizlik dergâhı değildir, Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel. deniş Mevlana hazretleri. Bizde o düsturu benimseyen aynı inancın fertleri olarak seni aramızda görmekten mutluluk duyarız. Hoşgeldin Gül..

   • Günaydın site yöneticim güne sizinle başlamak istedim.ben bu sitede hem eğlendim hem hüzünlendim ,yeri geldi sitem ettiğim günlerde oldu,olduda yinede burda olmaktan çok büyük keyif almaktan kendimi alamadım,gerçekten hiç bir sitede olmayan dostluğu yakalamak belkide bizim milâtımız oldu,hiç kimseyi ayırt etmeden sevmek saygı duymak dürüstçe duygularımı aktarmak beni her zaman çok mutlu etti .çok güzel sözdür ,söylediğin ne olursan ol gel.haa bu arada hepimize iyi hayırlı bir sene olur inşallah,konuşmak üzere arada,da olsa hoşça kal,şimdilik.😀😀😀😀😀

    • 🙂 Şule abla 18 Ocak ne günü? İstanbulun işgalden kurtuluş günü mü? Bilemedim ben

     • Avatar ÖzgürSayın Mehmet Oğuz Bey

      Hayırlı akşamlar.. İlk okuduğumda tel dondu cevap yazamadım.. Tabiki… İyi ki doğdun Şule…… Sayfası.. Tüm güzel sayfalar eski sitede aile sayfası,, nasıl tanıştık sayfası da vardı, doğum günü sayfalarıda…. Benim için en güzel ve özel AİLE sayfası…. Başarılarla gönlünüzce zamanlar Özdere ailesi…

      • Daha güzelini yapabiliriz Özgür Teyze, aile devam ediyor..

       • Avatar Özgür sayın Mehmet Oğuz Bey

        Hayırlı geceler, cuma’lar…
        Tabi ki de bu sayfaları bekliyorum sizden… O aile sayfası SU DAMLASI… ve olmayanlar için benden onlara yazılan akrostiş şiirler ….. O şiirlere yorumlar… Bu aile mimarımız olan sizden, Günay’dan Allah razı olsun… Başarılar…

       • Hayırlı akşamlar… Ben bu gün cuma dileklerimi yazdım sanıyordum ki …. Yada telin azizliğine uğradı bu ara donup duruyor teli yeniliyelim dediklerinde idare ediyorum.. Şimdi bu tel sinir edip duracak gibi…
        Her şey gönlünüzce olsun musmutlu hafta sonu dileklerimle… Ayaklarınız güzel yerlere götürsün sizleri Gülay’cım ve değerlilerrim ve sayın yönetic .. Allah’a emanet olun sevdiklerinizle birlikte Âminnn 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

  • Avatar Özgür((Gül))

   Hayırlı akşamlar.. Elbette o nasıl söz…. Yorumunu yazdığın an bizimlesin… Hoş geldiniz, sefalar getirdin..Site takipçisi iseniz beni beni tanıyor olmalısınız…. Ve sizde kendinizi tanıtırmısın? Teşekkürler… Sevgimle gönlünce musmutlu zamanlar… ((Kuzenim Gülcan benim deyimimle GÜL adınız içimi ısıttı.. O benim çokkkl değerlim üç yaş küçüğüm olsada o biraz büyür, ben küçük.. Derken çokkk güzel anılar bıraktı hayat bize… Ben kardeşten kuzenden çokkkk şanslı bir insanım Allah’a emanet olsunlar… Daima…))

 16. Hayırlı günler sağlık sıhhatle, bolluk bereketle, huzur mutluluk la nice güzel günlere değerlilerrim, yorumu okuyanlar…
  Ne kadar şanslıyız ve bu şans kıyamate kadar sürecek Allah’ın izni ile…. Bu güzel ülke, topraklar ve kıymet bilen halk . Allah’a emanet olun sevdiklerinizle birlikte savaşsız bir dünya ‘da… Âminnn…

 17. Avatar Özgür GÜLAY’CIM

  Hayırlı günler gönlünce musmutlu zamanlar teyzesiiiii ❤😘

  • Avatar Gülay Albasan

   Hayırlı günler özgür teyzecim ALLAH RAZI OLSUN..

   • Avatar Özgür GÜLAY’CIM

    Hayırlı geceler duygulu kızım….
    Bekliyorum… Senin kalbini feth edecek bir dizi… Sonra arada olsa duygudan duyguya atan o güzel analizleri yazılarını… Her şey gönlünüzce olsun sağlık sıhhatle, bolluk bereketle, huzur mutluluk la… Sevgimle…. Kalın Albasan ailesi…

 18. Avatar Özgür sayın Mehmet Oğuz Bey

  Hayırlı günler, dersler ve gönlünce zamanlar.. İyiyim şükür de… Komşu ülkelere tek birey olarak yardımda edemezken…. Allah büyük savaşlardan korusun ki. Toparlamak bu Vatan’a düşüyor…
  Allah emanet olun Özdere ailesi prenseslerinize sağlıkle 😘😘

 19. Selamun Aleyküm arkadaşlar nasılsınız napiyosunuz görüşmeyeli

  • Avatar Gülay Albasan

   Aleyküm selam güzel anne..
   İyiyiz çok şükür, İNŞAALLAH sende iyi olursun.

  • Ve aleykümselam baldillim…
   Sağlık sıhhatle gönlünce zamanlar teyzesiiiii Ekber beyimizle, babası ile…. Allah’a emanet olun…

 20. Avatar Azime çıftçı

  Dızı çook güzel gıdıyo reyhan la emırın boyle mutlu girmek bizi daha mutlu ediyor hele ki reyhanın okula başlayışı çok güzel oldu suna yuruyo dayı parmağını oynattı daha da guzel şeyler bekliyoruz inşallah Nazmiye hanım bozmasın bu mutluluğu lutfennnnn

 21. Hayırlı geceler.. Sağlık, sıhhatle, gönlümüzce uykular zamanlar.. Gülay’cım, Emine kardeşim, Sema kardeşim, Lamazi gogom, cicikızım, baldillim, Günel’cim yorumumu okuyanlar ve sayın yönetici… Allah’a emanet olun sevdiklerinizle birlikte Âminnn..

 22. Zengin olmak böyle bişey galiba istediğin zaman, istediğin okulda, istediğin bölüme kayıt yaptırabiliyorsun vayy be diyecek söz bulamadım doğrusu..
  Ama Hızır emice mükemmeldi.
  Ula tutun gariy gidiy 🙂

 23. Avatar Konyalı Emine

  Hayırlı geceler herkese, mandalina kabuğu,cavidan ve Reyhan karakterlerine yaptığınız yoruma tamamen katılıyorum, iyilerni saf ve aptal yerine konulmasından hoşlanmıyorum,ancak,ayrilirlarsa kültür farkından ayrilsinlar sozunuze kesinlikle katılmıyorum, kültürün, diplomayla kazanılacagina inanmıyorum.
  Diploma insana sadece bilgi kazandırır.bunu 33 yaşında 2 çocuk annesi ve devlet.memuru iken 4 yıl 2 . öğretim okuyan birisi olarak söylüyorum.
  Kültür,yaşadığın ortama, aldığın terbiye doğrultusunda taviz vermeden ayak uydurabilmektir,kendini geliştirmektir,diplomanın insana çok şey kazandırdığını düşünmüyorum,insan isterse özellikle sosyal konularda hiç üniversiteye gitmeden de kendisini geliştirebilir .
  Avrupa görmüş oradan çifter diploma almış çok kültürsüz insanlarda var.
  Şunu da unutmayalım ki biz Avrupa’dan çok da geri seviyede değiliz,bazı kurala uymama hastalığımız var bide onu yapabilsek toplum olarak sorunumuz kalmiyacak inşallah,belki 20 yıl önce Avrupa bizden daha iyi sevide olmuş olabilir,şu anda bizde Avrupa seviyesine yakın hatta bazı konularda daha üstün eğitim veren okullarımız var çok şükür
  İlk 2005 de Fransa’ya Paris’e gittim 1 yıl yaşadım, o zaman Türkiye ile Fransa arasında teknoloji bakımından bayağı fark vardı,ama şu anda onlar 2005 deki sevide hala duruyorlar,ama Türkiye’de çok mesafe katedildi,biraz daha çalışsak inşallah Almanya’nın seviyesine de ulaşırız.

  • Avatar Özgür(Emine kardeşim)

   …… Tek kelime.. Bİzimlesin.. İyi ki hayatımdasın seni tanımak Allah cc bana bir lutfu… Her şeyi ile muazzam Allah hep senin gibilerin sayısını çoğaltsın güzel annane.. Her şey gönlünüzce olsun. Sevgimle musmutlu zamanlar geceler..

   • Avatar Konyalı Emine

    Özgür kardeşim,canım benim çok teşekkür ederim,iyiki beraberiz ,iyiki dostuz,bunu saglayanlardan Allah razı olsun

 24. Avatar Özgür..

  Hayırlı günler, yeni haftanın her günü sağlık sıhhatle, bolluk bereketle, huzur mutluluk la gönlünüzce olsun….. GÜLAY’CIM, EMİNE KARDEŞİM, SEMA KARDEŞİM, LAMAZİ GOGO, CİCİKIZIM, BALDİLLİM, AYYÜZLÜM, ŞULE’CİM YORUMUMU OKUYANLAR VE SAYIN MEHMET OĞUZ BEY İŞLERİNİZ RAST GİTSİN ALLAH’A EMANET OLUN SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE ÂMİNNN….

 25. Avatar Özgür((mandalina kabuğu))

  Hayırlı geceler.. Ne güzel yorum ve bende çocukluktan beri insanları incelerim.. Çokkkk kötü gördüm ve bu büyük kaynım yetim büyüdükleri için söz hakkı onda… İyide gördüm kayın validemin tabiri ile saf((hanımlığın adı)) ben neyse Allah kötü âhlaklı kulundan değerli ademoğlunu muaf tutsun her daim… Yorumunuzu tekrarlarını beklerim… Teşekkürler özel olmazsa kısa kendinizi tanıtır mısınız? GÖNLÜNÜZCE MUSMUTLU ZAMANLAR..

 26. Avatar Mandalina kabuğu

  Gerek izlediğim sanat yapımlarinda gerekse sosyal hayatimda yaptigim en önemli şey insanlari anlamaya çalışmak.  Yani herkesin psikolojisini gözlemlemeye çalışıyorum ve bana göre Yüzde yüz hakli ya da Yüzde yüz iyi insan -kötü insan yok.  Herkesin herseye potansiyeli var şu hayatta.  Bu dizinin ana teması köyden şehir konağına gelin gelen bir kızcağızı geri postalama üzerine kurulu.  Cavidan isimli kaynana gelinini istemiyor.  Çünkü ona bakinca kendi gencligini sosyal konumunu hatirliyor.  Çünkü ogluna oglu gibi yuksek egitim gormus,Avrupa gezmis kültürlü sosyetenin gözbebeği bir kiza layık görüyordu. Cavidan Hikmetin dünyasına kendi çabalariyla girmis ve icinde yer almak için can attığı cemiyet onu hicbir zaman kabul etmemis.Bu konuda derin yarası var.  Düşunsenize ugruna ailenizi terk ettiginiz, binbir oyunla evlenip hayatina girdiginiz Kocanizin Zatı Muhterem Cemiyeti sizi Kabul etmiyor !! 😯Scandal! 😮 Travma!!😌Bunu oğlu üzerinden saglamak en büyük hayaliymis. Zira kızı engelli olduğu için onunla ilgili hiç hayali olmamis.  Tek kalesi Emir kocasi Hikmet’in zorla yaptirdigi evlilik yuzunden yıkılinca bu enkazin sorumlusu olarak Reyhan ve kocasini gördü. Onlardan nefret ediyor.  Cavidanin  gelinini sevmemesini anliyorum.  Onu yaptigi diger hicbir konuda anlayamasam da(engelli kizindan utanmasi, kocasina yaptiklari, kiralık katil tutmasi, caniliği vs..) bu konuda anliyorum.  Anne olarak oğluna en harika konumuna uygun birini istiyor.  Tamam Reyhan iyi hoş da uyanik ve güçlü bir kız değil.  Herkesin kolaylikla kandırıp susturacaği pasif biri. Ailenin başına bir felaket gelse bunu saklıyor karsidakine gidip de basimiza sunlar geldi önlem alalim demiyor.  Dahasi konusmuyor.  Ancak kacirilmayla ya da tesadufen kocasi olanlari ogreniyor.  Yazik değil mi canım bu adama müneccim şerbeti içmedi ya.  Aileyi koruyacak seviyede değil. Cavidan kudretli, bastigi yerleri titreten kararlı bir gelin istiyor ki bence çok hakli.  Reyhan yorucu bir karakter.  Ama ben isterdim ki bu dizide çiftin başına ayrılık gelecekse aralarindaki kültür ve yasam farkindan olsun ve bunu yasayarak gorsunler. 
  Çünkü gercek hayat dizilerdeki gibi değil.  Denklik denilen şey gercekten var davul misali
  Kemale gelirsek ; Kemal vaktiyle karisi tarafindan terk edilmis kadinlara pek guveni olmayan kalbi kırık bir adam.  Aslinda yeniden guvenmeye ve koşulsuz sevgiye Sahip olmayi çok istiyor. Hem kendinin hem kızının tutunacak dalı olması için.  Şefkate oyle muhtac ki.. bunu nasıl gosterecegini bilemiyor. Kimseden birsey istememus daha önce (askta bile ) gururlu.  Umarım yeniden yuva sahibi olur
  Son olarak bu dizide sadece erkek romantizmini gosteriyor ve sevdigini soyluyor.  O kadar sıkıcı ki izlerken.  Nasıl namus kavraminin sadece kadina yüklenilmesine karsiysam; romantizmin de sadece erkege yuklenmesine karsiyim.  Lutfen başrol kadinlari heykel gibi durdurmayin.  Çok itici duruyorlar.  Erkekler robot ile evli gibi.  Romantizm sahneleriniz çok uyduruk senarist tayfa.  Lütfen ekmegini yediginiz seyirciye ozen gosterin biraz..

Etiketler