Firuze Dizisi Oyuncuları Kanalı Yapımcısı Yönetmeni Senaristi (2020-2021)

08.08.2019
909

2019-2020 yeni sezonunda ekrana gelecek dizilerden birisi daha belli oldu. Çok yakında Ay yapım şirketi tarafından hazırlanacak olan yeni dizinin adı da belli oldu. Yönetmenliğini Hilal Saral’ın yapacağı senaristliğini ise Sema Ergenekon üstleneceği yeni dizinin adı Firuze olarak belirlendi. Firuze dizisi oyuncuları kimler Firuze dizisinde başrol oyuncuları belli oldu mu, Firuze dizisinin detayları hakkında her türlü bilgiyi ve haberi burada sizlere sunmaya çalışacağım.

Ülkemizin önde gelen yapım şirketlerinden birisi olan Ay Yapım Sürekli yeni diziler hazırlamaya başladı. Geçtiğimiz sezon Çukur ve Kuzgun gibi dizileri ekrana hazırlayan Ay Yapım bu sezonda birbirinden farklı ve güçlü dizilerle ekranda olmaya hazırlanıyor. Son olarak Kenan İmirzalıoğlu’nun oynayacağı Kenan ve Mercan isimli diziden sonra Firuze isimli dizide Ay Yapım tarafından 2019/2020 sezonu için hazırlanacak.

Firuze dizisinin 2019-2020 yeni sezon oyuncuları kimlerFiruze dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri:

Ay Yapım tarafından yeni sezon için dizilerden birisi olan Firuze dizisi oyuncu kadrosu ve oyuncuların oynayacağı karakterleri burada sizlere detaylıca yazmayı planlıyoruz. Firuze dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan bütün isimleri tek tek sizlere açıklayarak karakterlerinin nasıl bir oyuncu olacağını da sizlere bu sayfada duyuracağız. Dizioyuncu.com olarak Firuze dizisinin oyuncu kadrosunu yeni gelen oyuncuları ayrılan oyuncuları başrol oyuncularını sizlere bu sayfada detaylıca yazıyor olacağız. Dizinin cast aşamasında olmasından dolayı şimdilik Firuze dizisinin oyuncu kadrosu hakkında çok fazla detaylı bilgi bulunmuyor. Ancak çok kısa bir süre içerisinde Firuze dizisinin oyuncularını burada sizlere tek tek açıklayacağız.

Firuze dizisi oyuncu kadrosu netleşmeye başladı. Bilgilerini ekleyerek konumuzu güncelliyoruz.

Firuze dizisi başrol oyuncuları Ayça Ayşin Turan ve Alperen Duymaz oldu. Başrol oyuncuları kimdir bilgileri nelerdir? Hangi dizilerde rol aldılar?

AYÇA AYŞİN TURAN KİMDİR- FİRUZE

Ayça Ayşin Turan kimdir? Firuze dizisinde başrol oyuncusu olan Ayça Ayşin Turan 1992 Sinop doğumludur. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünde eğitimine devam etmektedir. Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda tiyatro eğitimi almıştır Ayça Ayşin Turan ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür. Oyuncunun instagram hesabından resimlerine ulaşabilirsiniz. Ayça Ayşin Turan instagram hesabı; https://www.instagram.com/aycaaysinturan/?hl=tr

İlk kez 2011 yılında yayınlanan Dinle Sevgili dizisinde rol almıştır. Ancak Karagül dizisindeki Ada rolüyle tanınmıştır.  Sonrasında da bir çok dizide rol alan Ayça Ayşin Turan başarılı bir oyuncudur. Ayça Ayşin Turan’ın rol aldığı diziler; 2011 yılında Dinle Sevgili,Karagül, Sevimli Tehlike, Altınsoylar,Meryem ve son olarakta Netflix’te yayınlanan Hakan Muhafız dizisinde rol aldı. 

ALPEREN DUYMAZ

Alperen Duymaz 1992 yılında Ankara’da doğdu. Lise yıllarında müzik ve modellikle ilgilendi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde ilk oyunculuk tecrübesini yaşadı. Alperen Duymaz Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizilerindeki rolü ile tanındı ve meşhur oldu. 2018 yapımı Direniş Karatay adlı filmde Kutay karakterini canlandırdı. Yakışıklı oyuncunun instagram hesabı; https://www.instagram.com/alperenduymaz/?hl=tr

Alperen Duymaz’ın rol aldığı dizi ve filmler şöyle; Tatlı Küçük Yalancılar, Acı Aşk, Bodrum Masalı, Çukur ve Çarpışma. Alperen Duymaz rol aldığı dizi ve filmlerde yakışıklılığı ve oyunculuğu ile her zaman beğeni toplamıştır. Alperen Duymaz yeni sezonda da Firuze dizisinde başrol oynayacak.

Alperen Duymaz ve Ayça Ayşin Turan’ın başrollerinde yer aldığı Firuze dizisinin yeni oyuncuları netleştiğinde konumuz güncellenecektir. Sizlerde duyduğunuz ve açılmayan oyuncuların isimlerini yorum kısmına yazarsanız bizlerde detaylı bilgilerini paylaşacağız.

Firuze dizisinin yapımcısı yönetmeni ve senaristi kimdir?

Firuze dizisinin yapımcısının Ay yapım olduğunu yukarıda belirtmiştik. Ay Yapım gerçekten de son yıllarda ülkemizde en parlak en güçlü bilgileri ortaya koyan şirketlerden birisi olarak ön plana çıkmaya devam ediyor. Kenan ve Mercan dizisini de bu sezon yetiştirmek için uğraşan ay yapım son olarak Firuze dizisinin hazırlık çalışmalarına başladı bile. Ay Yapım geçtiğimiz sezonda çukur dizisi ve Star TV’de ekrana gelen Kuzgun dizileri ile ön plana çıkmış ve güçlü dizileri ile gündemde olan yapım şirketlerinin başında geliyor. Firuze dizisini de hazırlayacak olan ay yapım bakalım nasıl bir diziye imza atacak.

Firuze dizisinin yönetmeni kim olacak diye merak edenlere hemen Firuze dizisinin yönetmeni açıklayalım: Firuze dizisinin yönetmeni Hilal Saral olacak. Bildiğiniz gibi Hilal Saral daha önce birçok diziyi yönetmiş ve başarılı yapımlara imza atmış deneyimli tecrübeli bir yönetmendir. Daha önce Aşkı Memnu, Fatmagül’ün Suçu Ne, Kuzey güney, Kurt Seyit ve Şura ve Kara sevda gibi dizilere imza atan ve son olarak da Şahin Tepesi dizisini yöneten Hilal Saral 2019-2020 sezonunda Firuze dizisinin yönetmeni olacak.

Firuze dizisinin senaristi hakkında da kısaca bilgi verelim. Firuze dizisini yazacak olan senarist Sema Ergenekon oldu. Sema Ergenekon Firuze dizisinden önce birçok diziyi yazmış ve senaristliği ile ülkemizde en önde gelen başarılı senaristler den birisi olarak ön plana çıkıyor. Sema Ergenekon daha önce Lale Devri, Karadayı, Gümüş dizilerinin de senaryosunu yazmış ve geçtiğimiz sezonda boş durmamıştı. 2019-2020 sezonunda Sema Ergenekon Firuze dizisinin senaristliğini yapacak. Başarılı senaryo yazarı Sema Ergenekon bakalım yeni dizisi ile ses getiren bir işe daha imza atacak mı?

Firuze dizisi oyuncuları kimler olacakFiruze dizisi hangi kanalda ne zaman başlayacak?

Firuze dizisinin Ay Yapım tarafından çekileceğini yukarıda yazdık ancak Firuze dizisi hangi kanalda başlayacak henüz net bir açıklama olmadı. Ancak Dizioyuncu.com tahminlerine göre Firuze dizisinin Show TV’de ya da FOX TV’de ekrana gelmesi bekleniyor. Çünkü bu dizilerin yeteri kadar dizisi olmadığı için bazı günleri boş geçecek, işte bu boşluğu doldurmak için yeni sezonda ekrana getirecekleri yeni dizilere ihtiyaç var.

Firuze dizisi tam da bu ihtiyaca binaen hazırlanmış başarılı ve güçlü bir dizi olarak Ay Yapım tarafından hazırlanacak ve önemli diziler ile rekabet edebilecek kadrosuyla oyuncularıyla reyting alabilecek bir dizi olacak. Firuze dizisi ne zaman başlayacak hangi tarihte yayınlanacak henüz resmi bir açıklama olmasa da 2019 sezonuna yetiştirilebilirse Ekim ayında, yetişmeyecek olursa 2020 Ocak ayında final yapan dizilerden birinin yerine başlayabilir.

Firuze dizisi oyuncu kadrosuna kimler varFiruze dizisi kaç bölüm olacak ne kadar sürecek?

Ay Yapım dizileri kısa süreliğine asla başlamaz. Ay yapım’ın hazırladığı bütün diziler yayınlandığı sezonda reyting rekorlarını kırmak için hazırlanır ve Ay Yapım marka olarak ülkemizde en iyi yapımlardan birisi olarak bilinir. Bu nedenle Ay yapım’ın hazırlayacağı Firuze dizisi kaç bölüm sürecek ne kadar devam edecek bunu ilerleyen süreçte kesin olarak cevap yiyebiliriz. Dizi başlamadığı için ve reyting durumları belli olmadığı için net bir şey söylemek oldukça zor. Ancak Firuze dizisinin reytingleri belli olunca almış olduğu reyting oranlarına göre Firuze dizisinin geleceği hakkında yorum yapabiliriz.

Firuze dizisi oyuncuları kimler, Firuze dizisi nerede çekiliyor, Firuze dizisinin şarkıları müzikleri, Firuze dizisinde kimler oynayacak, Firuze dizisinin baş rol oyuncuları, Firuze dizisinin çekim mekanları gibi sorulara bu sayfada yanıt vermeye devam edeceğiz. Sizlerde Firuze dizisi hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağı yazın lütfen.

Not: 2013 yılında Show tv ekranlarında Firuze dizisi başlamış ancak ömrü çok kısa olmuş ve reyting alamadığı için erken final yapmak zorunda kalmıştı. Firuze dizisi 2019-2020 yeni sezonda çok başka bir kadro ve senaryo ile yeniden ekrana gelecek. Bakalım bu sefer Firuze dizisi tutacak mı izlenecek mi?

YORUMLAR (Sen de YAZ)

  1. RONİA dedi ki:

    GÖRSELDEKİ OYUNCULARLA OLMAZ….DAHA FLASH BAŞROL OYUNCULAR İLE DESTEKLENMESİ GEREKİR….ŞİMDİLİK ŞANS VERMİYORUM…..