1982 de David Grundman neye ateş edince devrilip ölümüne neden oldu?

1982 de David Grundman neye ateş edince devrilip ölümüne neden oldu? A- Kaktüs doğru cevap olacaktı.. 1982’de 27 yaşındaki David Grundman Kaktüs reklamları için çöl bitkilerine tabancasıyla atışlar yapıyordu. Fakat bir atışı sırasında kaktüsten fırlayan bir parça ona çarparak ölümüne sebep oldu. Günümüzde bir bitki yüzünden ölen tek kişi olarak biliniyor.

1982’de David Grundman eğlence amaçlı ateş ettiği yaklaşık 8 metre uzunluğundaki hangi bitki devrilerek ölümüne neden olmuştur
A) Kaktüs
B) Palmiye
C) Muz Ağacı
D) Bambu
A- Kaktüs doğru cevap olacaktır.

ATEŞ ETTİĞİ KAKTÜS ÖLDÜRDÜ

Hindistanda her tekrarlanışında 111 ağan dikilen Köyde Ne Olmuştur? İnek Ölümü Kız bebek doğumu doğru yanıt: Hindistanda Bu Köyde Yeni Doğan Her Kız Çocuğu İçin 111 Ağaç Dikiliyor.. Hindistan’ın Rajasthan eyaletinde Piplantri Köyü genç kızları ve gezegeni onurlandırmak adına her kız çocuğu doğumunda 111 ağaç dikiyor.

Aslen Amasyalı olan ve yarışmaya İzmir’den katılan 23 yaşındaki Muharrem Mert Şenol, Ege Üniversitesi Felsefe Bölümünü 2. sınıfta eski kız arkadaşının felsefe bölümünü okumasını istememesi üzerine bırakmış. Şu anda Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Bölümünde okuyan, bir yandan da bir markette mağaza personeli olarak çalışan Mert Bey, yarışmada ödül kazanırsa, bu parayla Azerbaycan tatili yapmak istediğini söylüyor.
31 Aralık Kim Milyoner Olmak ister Muharrem Mert Şenol

1966 da başlayan Uzay Yolu dizisinin her bölümünde oynayan karakter kimdir? Kaptan Kirk Mr. Spock Teğmen Uhura Dr. Mccoy 1966’da başlayan orijinal uzay yolu dizisinin ilk pilot bölümü de dahil tüm bölümlerinde yer alan tek karakter hangisidir? Mr. Spock doğru cevap olacaktı.

1963 İstanbul doğumlu, aslen Erzincanlı olan Ragıb Yüce Uyanık, evli ve bir çocuk babası. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamış olan Yüce Bey, uluslararası factoring uzmanı olarak çalışıyor ve ileride yurt dışında uluslararası bir factoring şirketinin danışmanlığını yapabilmek için kendisini geliştirdiğini söylüyor. On senedir yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da çalışan Yüce Bey, bir yandan da uluslararası factoring konulu bir kitap yazıyor.
31 Aralık Kim Milyoner Olmak ister Ragıb Yüce Uyanık
Doğma büyüme Gaziantepli olan 35 yaşındaki Erhan Kemal Kahraman, Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi mezunu. Evli ve ikiz çocuk babası olan, sekiz yaşından beri amatör olarak tiyatro oyunculuğu yapan Kemal Bey, Gaziantep’te veteriner hekim olarak çalışma hayatına devam ediyor.

31 Aralık Kim Milyoner Olmak ister yarışması
19 yaşında olan ve eğitim hayatı sebebiyle yarışmaya Kayseri’den katılan Ahsen Usta, Erciyes Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi. İleride akademisyen olmak isteyen Ahsen Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı ailesine fazla yük olmamak ve yüksek lisans eğitimi almak için kullanacağını söylüyor.
1962 Rize doğumlu olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Gökhan Çervatoğlu, bugüne kadar on üç farklı işte çalışmış. Şu anda trafik ve çevre eğitmeni olarak çalışan Gökhan Bey, evli ve iki çocuk babası.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 23 yaşındaki Pelin Söğüt, Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden bu sene mezun olmuş. Özel bir şirkette finans bölümünde çalışma hayatına başlayacak olan Pelin Hanım, 4 yaşından beri jimnastik sporuyla ilgileniyor.

Yorum yaz

1 Yorum

Etiketler